Lokata czy konto oszczędnościowe?

01:03:2019 Lokaty

Czym jest lokata terminowa i rachunek oszczędnościowy

Lokata terminowa umożliwia nam złożenie depozytu a więc pieniędzy na jasno sprecyzowany czas, tutaj istnieje możliwość ich ulokowania nie tylko na kilka miesięcy ale również lat.

Wycofanie wcześniej środków, wiąże się z utratą posiadanych i już wypracowanych przez nas odsetek, jesteśmy również świadomi tego ile możemy zyskać gdy uda nam się ją utrzymać do końca. Konto oszczędnościowe pozwala nam na swobodne korzystanie z jego możliwości, a więc zawsze możemy wypłacić lub wpłacić pieniądze, dodatkowo bazuje ono na typowym oprocentowaniu zmiennym.

Kiedy warto skorzystać z lokaty terminowej?

Zastanawiasz się nad tym, kiedy lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z lokaty terminowej? Mianowicie w momencie gdy posiadamy jasno określoną kwotę pieniędzy, co za tym idzie przez okres trwania całej lokaty bankowej nie zamierzamy z nich korzystać czy też narazić się na ich ewentualne wydanie.

Dodatkowo zdajemy sobie sprawę z warunków na jakich zamrożone niemal zostają nasze pieniądze, wysokości oprocentowania, zysków które możemy osiągnąć czy też najzwyczajniej w świecie straty ich w momencie wycofania pieniędzy.

W którym momencie konto oszczędnościowe okaże się dla nas dużo lepszą alternatywą?

Konto oszczędnościowe staje się dużo lepszą alternatywą, gdy zamierzamy regularnie wpłacać i wypłacać niewielkie kwoty pieniędzy, co za tym idzie zamierzamy je zabezpieczyć na wydatek jakiś nieprzewidzianych wydatków.

Jest to idealne rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy najzwyczajniej w świecie chcą nie tylko oszczędzać ale również mieć stały dostęp do posiadanych przez nich pieniędzy.

Dokładnie przeanalizujmy, co oferuje nam konto oszczędnościowe oraz lokata

Zanim zdecydujemy się wybrać konto oszczędnościowe lub lokatę, postarajmy się przeanalizować odbywa produkty przez pryzmat tego co oferują, tym samym pryzmat zalet i nijako swoistych wad, które co oczywiste również posiadają.

Pewnie, że założeniem obu z nich jest możliwość uzyskania korzyści wynikających z oszczędzania pieniędzy, dlatego warto uwzględnić niekiedy także ograniczenia jakie mają miejsce. Nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż zarówno lokaty bankowe jak i konta oszczędnościowe mają swoich zwolenników oraz przeciwników, tym samym cieszą się sporym zainteresowaniem.

Warto jednak w indywidualny oraz optymalny sposób podejść do najlepszych metod oszczędzania pieniędzmi, jakie najzwyczajniej w stanie oferują nam w dzisiejszych czasach jak wspomniano na początku niemal wszystkie banki.

Przydatne linki: Porównywarka lokat bankowych