Konto osobiste bez opłat? Tak, to możliwe!

01:03:2019 Konta osobiste


Najczęściej stosowanym chwytem reklamowym jest możliwość posiadania bezpłatnego konta osobistego przy zadeklarowaniu, że co miesiąc będzie wpływać na nie wynagrodzenie. Musi ono mieć wysokość przynajmniej 1000-1500 złotych. W przypadku, gdy wynagrodzenie nie wpłynie na konto lub gdy będzie ono niższe niż minimalna kwota, za prowadzenie konta zostanie naliczona opłata – niekiedy może ona wynosić nawet kilkanaście złotych.

Ponadto konta osobiste bez opłat za ich użytkowanie mogą być obarczone opłatami za wydanie karty bankomatowej, dokonywanie przelewów, składanie dyspozycji zleceń stałych czy za możliwość korzystania z bankowości elektronicznej. Opłata za kartę bankomatową może wynosić nawet 5 złotych miesięcznie, a pozostałe koszty mogą sprawić, że obsługa konta będzie nas kosztować nawet 20-30 złotych miesięcznie.

Na szczęście duża konkurencja między bankami sprawia, że oferują one coraz bardziej atrakcyjne konta osobiste, których użytkowanie wiąże się z coraz niższymi opłatami.

Pamiętajmy, że na polskim rynku działa kilkanaście banków, w których możemy założyć konta osobiste. Sprawdzajmy więc ich oferty i nie decydujmy się na korzystanie z rachunku, którego prowadzenie będzie dla nas zbyt drogie. Zawsze mamy bowiem szansę na znalezienie konta, za które nie będziemy musieli płacić – mimo że nie istnieją całkowicie darmowe konta, możemy wybrać takie, którego warunki będą dla nas wystarczające.

Porównanie kont osobistych powinno być więc pierwszym krokiem, który podejmiemy przed wyborem rachunku. Porównanie takie można przeprowadzić w domu za pomocą specjalnych rankingów dostępnych w Internecie. Dzięki nim można szybko sprawdzić, jakie warunki trzeba spełnić, aby dane konto było darmowe i jakie ewentualne opłaty wiążą się z jego prowadzeniem.