Jak wyjść z długów

29:03:2019 Porady

Po pierwsze - udać się do banku, poinformować o swojej sytuacji finansowej i dowiedzieć się, czy mogą Ci jakoś pomóc. Być może bank zaproponuje kredyt konsolidacyjny. Ewentualnie odroczy spłatę rat kredytu przez jakiś czas. Jedno jest pewne im wcześniej zaczniemy rozmawiać z bankiem tym lepiej. Trzeba niestety pamiętać, że nawet najmniejsze problemy ze spłata kredytu powodują, że kredytobiorca staje się w oczach banku mało wiarygodny. Nie unikaj komornika, banku, instytucji tylko staraj się porozumieć może trafisz na „ludzką twarz instytucji”.

Po drugie jak najszybciej zrezygnuj z kart kredytowych. Nie od dziś wiadomo, że kartami płaci się lekko nie widząc gotówki na tym banki bardzo dobrze zarabiają, a nawet zmuszają nas do korzystania z nich. Jeżeli sytuacja jest pod bramkowa to zawsze możesz poprosić o pomoc jakąś instytucję zajmującą się oddłużaniem (np. Centrum Ochrony Dłużnika). Kolejna rzecz spróbuj się wyprzedać zamiast szukać kolejnego kredytu lub ratunku u znajomych sprzedaj rzeczy bez których możesz sobie poradzić np samochód bez niego możesz żyć tylko musisz zmienić swoje przyzwyczajenia.

Po trzecie zmień swoje nastawienie nie musisz wszystkim udowadniać, że Cię stać na coś co ma sąsiad czy znajomy. Kłopoty mogą dopaść każdego w dzisiejszych czasach. Pamiętaj najprostszy sposób na wyjście z kłopotów to zmiana przyzwyczajeń oraz ograniczyć wydatki do minimum.Nie można czekać bezczynnie, aż problemy same się rozwiążą. Aby wyjść z długów należy działać i wziąć za nie odpowiedzialność.