Jak wybrać dobry kredyt – krok po kroku

29:03:2019 Karty kredytowe

Jeden z ważniejszych czynników, którym musimy się kierować przy wyborze dobrej oferty to oprocentowanie kredytu. Im niższe odsetki tym dla nas lepiej, jednakże w dużej części kredytów mamy poukrywane również dodatkowe koszty, które poniesiemy korzystając z pożyczki.

Najważniejszą z nich jest prowizja od udzielenia kredytu. Instytucja finansowa zachęca obniżonym oprocentowaniem, ale w zamian za to nalicza wyższą prowizję. W części reklam banki podają bardzo niską prowizję lub jej brak, ale za to zapłacimy wyższe odsetki.

Bywa, że banki dołączają do ofert dodatkowe usługi jak np. ubezpieczenie kredytu. W końcu należy podkreślić, że oprocentowanie i prowizja to bardzo często nie wszystkie koszty związane z udzieleniem kredytu. Pomocne przy ostatecznym wybraniu propozycji kredytowej może być również porównanie jaką bank proponuje rzeczywistą roczną stopę oprocentowania - RRSO. Większość banków uzależnia także kredyt od otwarcia rachunku rozliczeniowego w danym banki kusząc nas mniejszymi odsetkami.