Jak wyjść z długów

29:03:2019 Porady

Wiadomo - kredyt i pożyczkę trzeba spłacić, inaczej ciążyć nad nami będzie widmo komornika, straty mieszkania, samochodu czy innych wartościowych rzeczy. Prostym rozwiązaniem jest zwyczajnie niebranie pożyczek - ale co zrobić, kiedy już to zrobiliśmy i mamy zobowiązania do zapłaty.

Mieszkanie na kredyt

29:03:2019 Kredyty

Choć zapotrzebowanie na mieszkania w naszym kraju jest bardzo duże, pożyczamy na nie ostrożnie.

W porównaniu z mieszkańcami innych państw europejskich, mieszkamy na bardzo skromnej powierzchni. Pod tym względem w nasz kraj zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Unii Europejskiej. W ciągu ostatnich lat tylko nieznacznie podniósł się nasz standard zamieszkania, ale wciąż co drugi Polak mieszka na powierzchni, która według UE wskazuje na przeludnienie. Mniejszy metraż zajmują tylko obywatele Rumunii, Węgier i Bułgarii, wynika z danych Eurostatu. Na drugim biegunie są Holendrzy i Belgowie, gdzie w warunkach przeludnienia żyje tylko 1-2 proc. osób. Średnio w krajach Unii Europejskiej dotyczy to 18 proc. obywateli.

Jak wybrać dobry kredyt – krok po kroku

29:03:2019 Karty kredytowe

Każdy potrzebuje w jakimś czasie kredytu. Skupmy się na najpopularniejszym kredycie czyli kredycie konsumpcyjnym.

Bezpośrednia likwidacja

29:03:2019 Porady

Taki proces likwidacji szkód jest praktykowany w niektórych krajach europejskich takich jak Hiszpania, Portugalia, Francja. Sama idea to w zasadzie nic nowego. Do tej pory likwidacja szkody odbywała się na zasadzie zgłoszenia szkody w Towarzystwie Ubezpieczeniowym, w którym sprawca wykupił polisę OC. Wycena uszkodzeń dokonywana była przez rzeczoznawcę ubezpieczyciela, a likwidacja szkody polega na wypłacie odszkodowania na podstawie wyliczenia kosztorysowego lub rozliczenia kosztów naprawy pojazdu na podstawie faktur za jego naprawę.

Jak postępować w razie wypadku

29:03:2019 Porady

Jeśli już przytrafi się nam uczestnictwo w kolizji drogowej, to w pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać o zabezpieczeniu tego miejsca. Miejsce wypadku należy oznaczyć poprzez ustawienie trójkąta ostrzegawczego i włączenie świateł awaryjnych. Jeżeli jesteśmy uczestnikami tylko nieznacznej kolizji, naszym obowiązkiem jest bezzwłoczne usunięcie pojazdu na pobocze tak, aby nie utrudniał on ruchu innym pojazdom.