Lokata czy konto oszczędnościowe?

13:06:2017 Porady

Pewnie, że lokaty czy konta oszczędnościowe znajdują się w ofercie większości banków, jednocześnie posiadają jasno sprecyzowane przeznaczenie, a mianowicie mają nam służyć do gromadzenia środków finansowych.

Oczywiście niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy, co może się dla nas okazać bardziej korzystniejsze, tym samym dobrym rozwiązaniem jest dowiedzieć się kiedy założenie lokaty bankowej jest dużo lepszym posunięciem niż otwarcie rachunku oszczędnościowego, ewentualnie działa to w odwrotną stronę.

Kredyt – jakie raty wybrać, równe czy malejące?

27:09:2017 Porady Kredyty

Warto przy podjęciu decyzji o zaciągnięciu kredytu, przeanalizować dokładnie ewentualny wariant spłat, co za tym idzie spojrzeć na zagadnienie którym są raty równie oraz malejące. Pamiętajmy i zakładajmy, iż niejednokrotnie zwłaszcza w sytuacji kredytów wieloletnich może nam taki wybór rat zagwarantować znacznie tańszy kredyt.

Poręczenie pożyczki - co należy wiedzieć?

27:09:2017 Porady

W dzisiejszych czasach bardzo wiele banków w tym również firm pożyczkowych, wykorzystuje poręczenie jako alternatywę w kontekście zabezpieczenia tak pożyczonych pieniędzy. Oznacza to, iż w ten sposób mogą być pewne że jeżeli wierzyciel nie spłaca na czas swoich rat, mogą oczekiwać oddania całego długu od ewentualnego poręczyciela. Wiele osób obawia się takiego rozwiązania, a tym samym w sytuacji gdy ktoś prosi o poręczenie kredytu lub pożyczki, nie wiedzą nic na ten temat.

Kredyt walutowy czy złotówkowy - co wybrać?

27:09:2017 Porady Kredyty

Z jednej strony kredyt walutowy przyciąga naszą uwagę, znacznie niższym oprocentowaniem z drugiej nie wolno zapominać o zmieniającym się kursie, czy zatem, kredyt w złotówkach jest znacznie korzystniejszym choć droższym rozwiązaniem?